Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkie podmioty realizujące projekty w ramach Programu Ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia 2021 r. w godz. 9:00 – 11:00.

Przeprowadzanie audytu zewnętrznego projektu finansowanego ze środków UE jest nieodłączną częścią systemu wdrażania funduszy unijnych. Audyt stanowi niezależną ocenę projektu, natomiast jego przedmiot podyktowany jest zasadami programu, w ramach którego pozyskano wsparcie na realizację grantu.

Podczas webinaru dowiedzą się Państwo o możliwych kontrolach i audytach, jakie mogą mieć miejsce w projekcie Programu Ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020, o tym jak przebiega cały proces audytowy przeprowadzany przez zewnętrzny podmiot na zlecenie Komisji Europejskiej (w tym z poziomu Portalu Funding and Tenders) oraz jakie dokumenty należy gromadzić na etapie realizacji projektu, aby płynnie i sprawnie przejść audyt.

Webinar poprowadzi p. Angelika Łysiak, kierownik Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, mająca wieloletnie doświadczenie w nadzorze nad projektami finansowanymi w ramach Programów Ramowych UE w zakresie badań naukowych i innowacji. 

Zapraszamy do rejestracji!

Szczegółowych informacji na temat webinaru udziela p. Angelika Łysiak, e-mail: Angelika.Lysiak@zut.edu.pl, tel. 91 449 47 23.

Zapraszamy wszystkich pracowników naukowych, doktorantów, przedsiębiorców oraz reprezentantów innych podmiotów na zdalny dyżur ekspercki poświęcony możliwości zostania Ekspertem Komisji Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się 26 listopada 2021 r.

Jeśli posiadają Państwo specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w konkretnej dziedzinie, działacie w sferze badawczo-innowacyjnej lub biznesie i swobodnie posługujecie się językiem angielskim w mowie i piśmie, macie ogromną szansę zostać Ekspertem Komisji Europejskiej i wziąć udział np. w ocenie wniosków projektowych w Programie Ramowym Horyzont Europa.

Posiadanie profilu w bazie ekspertów KE stwarza wiele możliwości rozwoju - rola eksperta wiąże się z obowiązkami, ale i wieloma korzyściami, również finansowymi. Przede wszystkim jest to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy w zakresie pisania wniosków, zapoznania się z wymaganiami i oczekiwaniami KE oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

W trakcie dyżuru nie tylko opowiemy, na czym polega praca eksperta, ale pomożemy w przygotowaniu profilu eksperta! 
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w dyżurze eksperckim, który odbędzie się 26 listopada 2021 r. Wydarzenie ma formę godzinnych konsultacji on-line ze specjalistami Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE.

Na dyżur obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
O przyjęciu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań l

ub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Aleksandrą Albińską, konsultantką ds. programów ramowych UE, e-mail: Aleksandra.AlbińThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,