Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

W listopadzie rozpocznie się kolejna odsłona CodersCamp – największego otwartego kursu programowania webowego w Polsce. To już 6. edycja projektu non-profit organizowanego przez stowarzyszenie CodersCrew. Tym razem kurs odbędzie się w 100% online i otwarty jest dla chętnych z całej Polski.

Kurs obejmuje: 

 • 5 miesięcy teorii i praktycznych projektów,
 • pracę w 6-osobowym zespole mentorowanym przez programistę,
 • kompletny zestaw materiałów edukacyjnych,
 • zestaw narzędzi stosowanych w dużych firmach podczas pracy zdalnej,
 • dostęp do wiedzy doświadczonych programistów w ramach Discorda,
 • certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje,
 • bonusy: dodatkowe materiały, warsztaty branżowe, info o wydarzeniach IT, wskazówki na temat rekrutacji do pracy.

Rekrutacja trwa od 28 października do 8 listopada 2020

Więcej szczegółów w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/805562976860890/

oraz na stronie:
https://coderscamp.pl/

Studencie – nie wiesz jak przygotować prezentację na zajęcia? Nie wiesz ile slajdów przeznaczyć na dany materiał? Czujesz stres przed wystąpieniami publicznymi? Spokojnie, właśnie dla takich osób przygotowaliśmy bardzo ciekawe i praktyczne szkolenie on-line, na którym dowiesz się tego wszystkiego a nawet więcej już 6 listopada 2020 r.

Więcej informacji na stronie ZUT.

Bezpłatne egzaminy certyfikujące z branży IT

Fundacja IT w Szczecinie oferuje podniesienie kwalifikacji poprzez bezpłatne egzaminy certyfikujące z branży IT. Egzaminy, które do tej pory zdawać można było tylko stacjonarnie, teraz
można zdawać w zaciszu własnego domu - online i całkowicie bezpłatnie! Udostępniamy materiały w wersji elektronicznej oraz kursy e-learningowe w przypadku języków programowania.

Uwaga: Do egzaminu może podejść tylko osoba pełnoletnia, która mieszka, uczy się lub pracuje na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Nie czekaj, zarezerwuj miejsce na https://docs.google.com/forms/

Albo zadzwoń na +48 91 4844 437, +48 720 844 437 (Kamila lub Natalia)

Projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Seeds for the future

Firma Huawei po raz kolejny zaprosiła Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny do prestiżowego programu Seeds for the future.

Seeds for the future to sztandarowy, globalny program edukacyjny firmy Huawei. Jego celem jest rozwijanie lokalnych talentów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz umożliwienie budowania kontaktów międzykulturowych dla studentów na całym świecie. Po raz kolejny jest dostępny także dla studentów z Polski, oferując uczestnikom cykl szkoleń i warsztatów online wypełnionych wiedzą, przygotowany i prowadzony przez światowej klasy ekspertów. 10 najlepszych uczestników projektu, którzy wykażą się największą wiedzą i umiejętnościami, otrzyma cenne nagrody w postaci nowoczesnego sprzętu elektronicznego od Huawei.

W projekcie mogą brać udział studenci studiów I, II i III stopnia.

Chcesz aplikować do projektu? Przygotuj:

 • CV,
 • potwierdzenie średniej ocen (może być w nieoficjalnej formie),
 • list motywacyjny w formie pisemnej (400-600 słów) i/lub maksymalnie dwuminutowego video, przedstawiającego Twoją osobę,
 • ewentualnie inne, uzupełniające materiały (artykuły, dyplomy itp.)

Opiekunem projektu na uczelni jest dr inż. Mirosław Mościcki
Zgłoszenia należy przesyłać na adres opiekuna projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 27 października 2020 do godziny 15:00.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie: https://seedsforthefuture.pl

Przeczytaj o sukcesach studentów WI:
https://www.wi.zut.edu.pl/pl/wydzial/informacje-o-wydziale/aktualnosci/studenci-wi-po-raz-kolejny-laureatami-konkursu-seeds-for-future

https://www.wi.zut.edu.pl/pl/wydzial/informacje-o-wydziale/aktualnosci/sukces-w-konkursie-seeds-for-the-future

Informujemy, że w przypadku skierowania na kwarantannę prosimy o przesłanie informacji o tym fakcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o ile w ciągu 7 dni przed tym faktem przebywali Państwo na terenie Wydziału Informatyki i mieli kontakt z pracownikami WI lub też kiedy z powodu kwarantanny/izolacji nie są Państwo w stanie uczestniczyć w zajęciach zdalnych.