Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

SkillsPoland 2022

Zostań mistrzem Polski w swoim fachu

WorldSkills Poland to 2. edycja największego branżowego konkursu dla młodych fachowców w Polsce. Już dziś zgłoś się i zacznij swoją przygodę – wybierz 1 spośród 22 konkurencji. Postaw na swoje umiejętności i na siebie!

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Zwycięzcy każdej konkurencji za wyjątkiem cyberbezpieczeństwa i chmury obliczeniowej będą reprezentowali Polskę na EuroSkills 2023. Pozostałe dwie konkurencje odbędą się w 2024 na konkursie WorldSkills w Lyon. Szczegóły każdej konkurencji znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie. 

Zawodnicy będą się zmagali w 22 konkurencjach: 

1. Architektura krajobrazu;

2. Budownictwo cyfrowe (BIM);

3. Chmura obliczeniowa;

4. Cukiernictwo;

5. Cyberbezpieczeństwo;

6. Florystyka;

7. Frezowanie CNC;

8. Fryzjerstwo;

9. Gotowanie;

10. Instalacje sanitarne i grzewcze;

11. Instalacje elektryczne;

12. Integracja Robotów Przemysłowych;

13. Meblarstwo;

14. Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych;

15. Mechatronika;

16. Obsługa gości hotelowych;

17. Przemysł 4.0;

18. Serwis restauracyjny;

19. Stolarstwo;

20. Spawanie;

21. Technologia mody;

22. Zabiegi kosmetyczne.

W trakcie 3 dni konkursu najzdolniejsi uczniowie, studenci i młodzi pracownicy będą rywalizować o miano najlepszego w Polsce. Konkurs jest skierowany do osób, które do dn. 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia. 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji będą reprezentować Polskę na EuroSkills 2023, które odbędzie się w dn. 5-9 września 2023r. w Gdańsku. 

Rejestracja na stronie: https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/

Zapraszamy!

Drużyna Wydziału Informatyki w składzie: Alina Nosach, Wiktoria Skukowska, Adrian Gumulak, Daniel Korzański, Vitalii Natalevych, Bartek Pieśla, Damian Turek oraz Hubert Woźniak dzielnie walczyła z drużynami innych wydziałów naszej uczelni i ostatecznie zajęła zaszczytne czwarte miejsce.

W Sportowych Otrzęsinach Studentów I roku wzięło udział 9 drużyn. Zawodnicy mogli wykazać się szerokim wachlarzem swoich umiejętności sportowych. Wiele radości sprawiło kręcenie hula hop i tor przeszkód w alkogoglach. Nasi młodzi informatycy pokazali, że potrafią szybko zbudować zespół i wspólnie opracować strategię działania skacząc drużynowo przez sznur, podbijając piłkę czy ścigając się na ergometrze wioślarskim.

 

Gratulujemy! 

Women in Tech

Women in Tech Camp to obóz dla najzdolniejszych studentek kierunków informatycznych z polskich uczelni. W tym roku odbędzie się już szósta edycja największego w Europie campu tematycznego dla dziewczyn w IT. Dla studentek jest to niezwykła okazja do zgłębienia tajników programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT. 

Do aplikowania na Women in Tech Camp zapraszamy dziewczyny, które chcą tworzyć przyszłość nowych technologii!

Women in Tech Camp odbędzie się w dniach 5-8 grudnia 2022 w Bukownie Tatrzańskiej.

Udział w obozie jest bezpłatny.

Na zgłoszenia czekamy do 10 października br.

Link do formularza zgłoszeniowego : http://www.itforshe.pl/pl/#tech-camp

W dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, szczególnym obszarem jest domena cyberprzestrzeni, dlatego też Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza specjalistów z zakresu informatyki, cyberbezpieczeństwa, kryptologii i szeregu nauk pokrewnych.

Zainteresowanym służbą wojskową studentom kończącym edukację, MON proponuje programy trzymiesięcznych kursów oficerskich w obszarze cyberbezpieczeństwa - kurs stacjonarny na żołnierzy zawodowych oraz kurs w trybie stacjonarno-zaocznym dla ochotników chcących służyć Ojczyźnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej.

Trzymiesięczny stacjonarny kurs oficerski przy Wojskowej Akademii Technicznej, dla ochotników na żołnierzy zawodowych, będzie odbywać się w trzech grupach: eksploatacja systemów informatycznych, kryptologia oraz cyberbezpieczeństwo.

Dla ochotników chcących służyć w szeregach Wojska Polskiego, pozostając jednocześnie w swoim zawodzie cywilnym, proponowany jest kurs oficerski stacjonarno-zdalny, "Cyber Agrykola" Wojsk Obrony Terytorialnej. Dedykowany jest on absolwentom uczelni technicznych, którzy wstąpią do Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Zainteresowanych absolwentów oraz przyszłych absolwentów zapraszamy do kontaktu z Wojskowymi Centrami Rekrutacyjnymi, a także na portale www.zostanzolnierzem.plwww.wojsko-polskie/wat/ oraz www.terytorialsi.wp.mil.pl .

NABÓR WNIOSKÓW O STYPENDIUM MINISTRA ZA ZNACZĄCE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE/ARTYSTYCZNE/SPORTOWE
NA ROK AKADEMICKI 2022/2023

Minister może przyznać maksymalnie 840 stypendiów. Maksymalna wysokość stypendiów wynosi 17.000 zł, stypendium wypłacane jest jednorazowo. Kwestie przyznawania stypendium ministra za wybitne osiągnięcia regulują poniższe przepisy:

Szczegółowe informacje na temat stypendiów Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2022/2023

  • podstawa prawna,
  • warunki otrzymania stypendium,
  • tryb składania wniosku o stypendium,
  • tryb przyznawania stypendium,
  • liczba, wysokość i sposób wypłacania stypendium.

Więcej na stronie ZUT - Stypendium ministra ...

Zamiar złożenia wniosku należy niezwłocznie zgłosić mailowo do koordynatora z wydziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.