Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Zaproszenie na uroczystość rozdania dyplomów i absolutorium

Dziekan Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, zaprasza na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów wyższych oraz absolutorium, które odbędzie się 16 marca 2024 r. (sobota) w godz. 10.00-12.00 w Audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego ul. 26 kwietnia 10, (budynek Wydziału Elektrycznego) w Szczecinie. 

W związku z uroczystością prosimy absolwentów o wcześniejsze zgłaszanie się do Dziekanatu Wydziału Informatyki (pok. 12) w celu pobrania odpisów dyplomu i suplementów.

Na uroczystość absolutorium zapraszamy studentów, którzy zrealizowali program studiów.

Zachęcamy do podtrzymywania tradycji akademickich i wystąpienia w togach i biretkach. Togi uczelnia udostępnia bezpłatnie, natomiast absolwenci będą mogli zakupić biretkę akademicką w cenie 25 zł.

Prosimy także o wcześniejsze przybycie w celu przygotowania się do uroczystości. Togi i biretki będą wydawane w szatni budynku Wydziału Elektrycznego w godzinach 9:00 – 9:50.

Serdecznie zapraszamy osoby towarzyszące.

Nabór na studia stacjonarne II stopnia na kierunku Informatyka wciąż trwa!

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na studia stacjonarne II stopnia, na kierunku INFORMATYKA. Trwa druga tura rekrutacji na studia, które rozpoczną się w semestrze letnim 2023/2024.

Internetowa Rekrutacja Kandydatów została uruchomiona 14 lutego o godz. 12:00, zapraszamy do rejestracji do 4 marca do godziny 12:00.
W rekrutacji w II turze przyjęcia odbywają się zgodnie z kolejnością składania przez kandydatów kompletu dokumentów (decyduje kolejność zgłoszeń), po uprzednim zarejestrowaniu się w IRK.
Dokumenty należy złożyć w siedzibie Komisji Rekrutacyjnej przy ul. Ku Słońcu 140 od 20 lutego do 5 marca br.

Kandydat na studia stacjonarne II stopnia musi spełnić zasady rekrutacji o których mowa Uchwale nr 198 Senatu ZUT z dnia 27 czerwca 2022 r. w sprawie warunków, trybu, terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji na studia oraz sposobu jej przeprowadzenia w ZUT w Szczecinie na rok akademicki 2023/2024.

Zasady rekrutacji na studia II stopnia

Tietoevry

Drodzy Studenci!

Tietoevry ma przyjemność zaprosić Was do nowej inicjatywy edukacyjnej stworzoną przez naszą firmę – Tietoevry DevOps Academy.

Wszystkie informacje na temat programu, regulamin oraz formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie: https://www.tietoevry.com/pl/campaigns/devops-academy/

Celem programu jest wsparcie studentów uczelni wyższych w nabywaniu kompetencji w obszarach IT związanych z profilem zawodowym DevOps Inżyniera oraz przygotowanie ich do podjęcia pracy w komercyjnych projektach R&D.
W ramach pracy projektowej uczestnicy będą mieli możliwość korzystania z tak popularnych narzędzi i technologii jak: Linux, Bash, Python, Docker, Jenkins, Git, Scrum.

Rejestracja do trwa od 5 do 18.02.2024.

Rozpoczęcie współpracy jest poprzedzone egzaminem kompetencji.

Projekt składa się z 2 komplementarnych części:

I - zajęcia teoretyczne on-line

II - praca projektowa w zespołach

Szkolenie będzie odbywało się online, w godzinach popołudniowych w okresie od 4 marca 2024 r. do 12 kwietnia 2024 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie oraz dzielenia się informacją o inicjatywie wśród znajomych studentów/juniorów IT.

Rejs żeglarski dla studentów WI

Zapraszamy wszystkich studentów i studentki Wydziału Informatyki na rejs żeglarski w maju 2024r. To wyjątkowa okazja aby przeżyć niezapomnianą przygodę pod żaglami wspaniałego jachtu Dar Szczecina!

Zaplanowaliśmy 2 rejsy po 7 dni, terminy: 29.04-05.05.2024 (Majówka) lub 13-19.05.2024.

To będzie wyprawa naprawdę dla każdego!

Nie musisz mieć doświadczenia żeglarskiego!

Jeśli chcesz poznać żeglarskie życie i nabrać nowych doświadczeń, spędzić tydzień na prawdziwym jachcie i odwiedzić kilka ciekawych miejsc na morzu Bałtyckim… DOŁĄCZ DO NASZEJ ZAŁOGI !!!

 

Wszystkie informacje i formularz deklaracji uczestnictwa w rejsie dostępne są na stronie Sejmiku Samorządu Studentów WI (w zakładce REJS): https://samorzadwi.zut.edu.pl/?id=rejs&no_cache=1 

Zapraszamy serdecznie!!! Przeżyj wielką, żeglarską przygodę już tej wiosny!

ERASMUS+ nabór na długoterminowe praktyki zawodowe SMP do 16 lutego

Szanowni Państwo, 

Informuję o uruchomieniu naboru na długoterminowe praktyki zawodowe (minimum 60 dni) dla studentów, doktorantów i absolwentów. Nabór dotyczy wyjazdów rozpoczętych po 15 marca 2024r.

Wnioski zaakceptowane uprzednio u Koordynatora Erasmus+ na Wydziale Informatyki, składane są centralnie w Dziale Mobilności Międzynarodowej w terminie do 16 lutego 2024r.

Ogólne informacje dostępne są na https://www.erasmusplus.zut.edu.pl/pol/wyjazdy-stypendialne-dla-studentow-i-doktorantow/praktyka.html, osoby zainteresowane zapraszamy również na indywidualne konsultacje.
Informacje o uruchomieniu naboru publikowane są również na stronach ZUT, w tym na www.erasmusplus.zut.edu.pl 

Zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i absolwentów zainteresowanych zagraniczną praktyką zawodową do składania wniosków.

 

Osoby do kontaktu: 

Koordynator Erasmus+ na Wydziale Informatyki
mgr inż. Anton Smoliński
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dział Mobilności Międzynarodowej
ul. Pułaskiego 10, 70-322 Szczecin
parter, pokój 15 i 16
(+48 91) 449 47 80
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

godziny pracy: 8.00 - 15.00
godziny przyjmowania studentów: 10:00 - 13:00