Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności

Krzysztof Lorenz ze stopniem doktora

12 stycznia 2024 r odbyła się obrona pracy doktorskiej mgr. inż. Krzysztofa Lorenza, absolwenta studiów doktoranckich na Wydziale Informatyki. Obrona przeprowadzona była w formie stacjonarnej w sali 128 WI1 oraz poprzez platformę Microsoft Teams.

Promotorem pracy doktorskiej była dr hab. Izabela Rejer, prof. ZUT.

W obronie uczestniczyli recenzenci pracy:

dr hab. inż. Aleksandra Kawala-Sterniuk, prof. PO z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej

dr hab. inż. Robert Burduk, prof. PWr – z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej.

 

Rada Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja podjęła uchwały o przyjęciu publicznej obrony rozprawy doktorskiej oraz nadaniu Kandydatowi stopnia doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie Informatyka techniczna i telekomunikacja.

 

Serdecznie Gratulujemy!

Systemy wbudowane

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza do podjęcia nauki na dwusemestralnych studiach podyplomowych „Programowanie z elementami systemów wbudowanych". Dwunasta edycja rozpocznie się w marcu 2024.
Studia te skierowane są do kręgu osób zainteresowanych nabyciem lub podniesieniem umiejętności w zakresie programowania urządzeń i systemów wbudowanych. Oferta została stworzona w porozumieniu z przedsiębiorstwami branży IT aktywnie działającymi w województwie zachodniopomorskim. Zajęcia będą prowadzić wykładowcy Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz specjaliści z firm:

Studia te są unikalnym przykładem połączenia wiedzy i praktyki każdej ze stron.

Całkowita odpłatność za 2 semestry zajęć wynosi 5800 zł, z możliwością płatności w ratach.

Zajęcia będą prowadzone w systemie niestacjonarnym, w soboty i w niedziele w obiektach Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie przy ul. Żołnierskiej 49/52.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 449 5667
lub pan Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 449 5642

spotkanie z ekspertem na temat otwartej nauki

Zapraszamy do udziału w akcji promocyjnej dotyczącej zagadnień otwartej nauki na wszystkich wydziałach ZUT. Dyżury eksperckie będzie pełniła dr hab. inż. Marta Piątek-Hnat, koordynator ds. otwartego dostępu w ZUT, Data Steward, która udzieli wszelkich informacji na temat szeroko pojętej otwartej nauki, a w szczególności deponowania publikacji w Repozytorium ZUT oraz zarządzania otwartymi danymi badawczymi i umieszczania ich na platformie MOST DANYCH. W razie pytań dotyczących akcji prosimy o kontakt z ekspertką: tel. 91 449-42-28 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z właściwą biblioteką wydziałową.

Dyżur na naszym Wydziale będzie się 10 stycznia 2024r. w godzinach 10.00 - 14.00.
Zachęcamy do skorzystania ze specjalistycznej wiedzy ekspertki.

Zaproszenie na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Krzysztofa Lorenza

Przewodniczący Rady Dyscypliny Informatyka techniczna i telekomunikacja zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 19.01.2018 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 261) zawiadamia o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgra inż. Krzysztofa Lorenza, która odbędzie się 12 stycznia 2024 r. o godz. 10.15 w sali 128 WI1.

Temat rozprawy doktorskiej:
Metoda selekcji cech wykorzystująca paradygmat algorytmu genetycznego dostosowana do specyficznych charakterystyk interfejsów mózg-komputer

Promotor:
dr hab. Izabela Rejer, prof. ZUT, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Recenzenci:
dr hab. inż. Aleksandra Kawala-Sterniuk, prof. PO, Politechnika Opolska
dr hab. inż. Robert Burduk, prof. PWr, Politechnika Wrocławska

Z rozprawą doktorską można zapoznać się w czytelni Biblioteki Wydziału Informatyki, Szczecin, ul. Żołnierska 49. Streszczenie rozprawy doktorskiej, łącznie z recenzjami umieszczone jest na stronie BIP ZUT https://bip.zut.edu.pl/organizacja-uczelni/wydzialy-zut/wydzial-informatyki/postepowanie-awansowe-wydzialu-informatyki.html.

W obronie możliwy będzie udział w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy MS Teams. Aby wziąć udział w posiedzeniu zdalnym należy wysłać zgłoszenie na co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem obrony na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Do współdziałania z aplikacją Teams potrzebne jest aktywne konto Microsoftu.

 

Przewodniczący Rady Dyscypliny
dr hab. inż. Marcin Korzeń, prof. ZUT

Spotkanie Świąteczne na Wydziale Informatyki

W dniu dzisiejszym odbyło się na naszym Wydziale Spotkanie Świąteczne dla wszystkich pracowników i studentów Wydziału Informatyki, na które uroczyście zaprosił Dziekan dr hab. inż. Jerzy Pejaś, prof. ZUT. W holu budynku przy ul Żołnierskie 52 udało się wykreować magiczną, pełną wdzięczności i Świątecznego uroku atmosferę, sprzyjającą refleksji i nadziei na wspaniały kolejny rok. Dziekan Wydziału Informatyki, w tak uroczystych okolicznościach wręczył nagrody laureatom konkursu na najlepszą pracę dyplomową oraz dyplomy uznania opiekunom naukowym nagrodzonych prac, pogratulował doktorantom zdobycia tytułów naukowych i życzył pomyślności, zdrowia i dalszych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku. W tym szczególnym czasie podsumowań nie zabrakło słów wdzięczności i podziękowań dla wszystkich, którzy przez cały rok pracowali aby Wydział Informatyki był miejscem szczególnym zarówno dla studentów jak i pracowników.

 

Fotorelacja: https://www.wi.zut.edu.pl/pl/wydzial/infrastruktura/galeria/album?folder=Wydarzenia/2023/spotkanie_swiateczne